1962 yılında Sivas ili Zara ilçesinde dünyaya geldim. Bartın, Niğde ve Konya illerinde geçen ilköğretim ve lise yıllarını takiben, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde şimdiki meslek hayatımın eğitimine başladım. 1985 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1989 – 1992 yıllarında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Göz Hastalıkları servisinde, göz hastalıkları eğitimimi tamamlayarak “Katarakt ameliyatı sonrası gelişen astigmatizmada refraktif cerrahi” konulu tezimle mezun oldum.

1995 yılında yardımcı doçent ünvanı ile akademik hayatıma başladım. 1997 – 1998 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinin Lousiana eyaletinde Prof.Dr. Gholam A. Peyman kliniğinde retina ve vitreoretinal cerrahi alanında klinik gözlemci ve araştırmacı fellow olarak çalıştım. 1999 yılında üniversite doçenti, 2008 yılında da profesör ünvanını aldım.

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi göz hastalıkları servisinde öğretim üyesi, tıbbi retina ve vitreoretinal cerrahi birimi sorumlusu olarak çalışmakta iken 2011 yılında servis şefi ve 2014 yılında Yüksek Askeri Şura kararı ile Prof.Tabip Tuğgeneral olarak atandım.

2017 yılı itibariyle kendi isteğim ile emekli oldum. Halen devlet hizmetine ek olarak 1996 yılından beri devam etmekte olduğum özel muayenehanemde çalışmalarıma ve mesleğimi serbest hekim olarak uygulamaya devam etmekteyim.

Türk Oftalmoloji Derneği Retina ve Vitreoretinal Cerrahi birim aktif üyesi olarak, retina hastalıkları konusunda günlük hasta pratiği ve girişimsel tedavilerin yanı sıra, lens hastalıkları, katarakt ve glokom cerrahisi ve uvea hastalıkları ile ilgili bilgi ve deneyimlerimi özel çalışma alanlarım olarak uygulamaktayım.

Ulusal ve uluslararası toplantı, panel ve kongrelerde sunularak paylaşılmış bilimsel çalışmalarıma ve yine bu alanlarda paylaşılmış makale ve olgu sunumu eserlerime güncel tedavi yöntemleri ve teknolojik donanımların gelişmesine paralel olacak şekilde devam etmekteyim.